10 روز ضمانت بازگشت

در صورت ارسال کالا توسط مامور آسان فرش، لازم است مشتری در حضور مامور تحویل سفارش، سلامت فیزیکی کالا را بررسی و در صورت وجود مشکل یا ایراد از تحویل‌گرفتن آن خودداری کند. بدیهی است که تحویل گرفتن کالا توسط مشتری به منزله تایید سلامت فیزیکی آن خواهد بود.

در صورت وجود ایراد در کالایی که توسط پست تحویل داده شده است، مشتری موظف است همان روز نسبت به بازگرداندن آن اقدام کند. هرگونه درخواستی از طرف مشتری تنها پس از تایید و اعلام نظر کارشناسان آسان فرش و کارشناسان شرکت تامین کننده قابل پیگیری خواهد بود.

قوانین ضمانت

آسیب دیدگی بر اثر بی دقتی یا استفاده نادرست شامل خدمات ضمانت طلایی و ضمانت برگشت کالا نمی باشد. استفاده نادرست و مواردی مانند : آسیب دیدگی و صدمات ناشی ازحمل و نقل و جابجایی ، سوختگی بر اثر قرارگرفتن یا تماس با اشیا داغ و آتش زا ، پوسیدگی ناشی از قرارگرفتن در محیط مرطوب ، قرار گرفتن فرش زیر نور مستقیم آفتاب ، شستشوی ناصحیح یا استفاده از خدمات قالیشویی غیر مجاز ،کاربرد نادرست و غیرمعمول یا نگهداری نامناسب فرش شامل ضمانت طلایی و ضمانت برگشت کالا نمی باشد.

درصورتی که فرش تحویل شده دارای عیویب ناشی از تولید باشد یا از نظر مشخصات (طرح - رنگ - ابعاد ) با فاکتور مغایرت داشته باشد؛ خریدار باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت فرش ، از طریق تلفن یا مراجعه حضوری اطلاع و فرش تعویض میشود. استفاده از ضمانت برگشت کالا تنها در صورتی امکان‌پذیر است که از فرش استفاده نشده باشد.

شرایط استفاده از خدمات ضمانت بهترین قیمت با رعایت موارد ذیل امکان پذیر میباشد:

1. علامت تجاری - طرح - شانه - تراکم فرش یکسان باشد.
2. کالا اصل و شرایط گارانتی یکسان باشد.
3. باتوجه به اینکه طرح فرش جزو اثر هنری محسوب میشوند؛ ممکن است اثر یک طراح در چندکارخانه با کیفیت و الیافی متفاوت تولید گردد و تشابه نقشه به تنهایی ملاک یکسان بودن فرش نمی باشد .
پشتیبانی_آنلاین_فروشگاه_اینترنتی_فرش_ماشینی_آسان_فرش